Det kinesiske elbil-oppstartsselskapet, som har sitt Europa-kontor i München, ble grunnlagt så sent som i 2017. Allerede sommeren 2019 kunne Motor testkjøre prototypen på den første modellen deres, SUV-en U5 mellom Oslo og Sør-Sverige.
Der selges bilene ikke fra bilforhandlere, men via elektronikkjeden Euronics. Så langt, tross litt treg oppstart grunnet korona, skal de ha levert noen hundre biler. De hevder imidlertid å ha langt flere på bestilling. Leveringstiden er på cirka tre og en halv måned.
Modell nummer to, U6, vises nå altså offisielt. Aiways har etter eget utsagn gått for et modig, men samtidig rent designspråk, med en såkalt «haisnute»-front og elementer som kan gjenkjennes fra SUV-en U5.
Men her har man satset i større grad på aerodynamiske linjer og et mer sportslig utseende. Det er ikke fritt for at vi aner en viss inspirasjon fra Skoda-konseptbilen Vision iV. Døm selv:
Annonse
DEN GULE FARE? Med en profil som ser ut som en krysning mellom Skodas iV-konsept og Polestar 2, diversifiserer Aiways modellrekken sin.Foto: AIWAYS
INSPIRASJONEN? Skoda viste sin konseptbil Vision iV - forløperen til en kommende coupé-utgave av Enyaq, allerede i 2018.Foto: SKODA
Model 3-aktig interiør
Interiøret preges av rammeløse smarte berøringsskjermer og stemningsbelysning som kan tilpasses etter kundens ønske. Trådløs mobillader er på plass, presiserer Aiways.
LUFTIG: Førermiljøet i Aiways U6 er i tråd med tiden minimalistisk og tekno-inspirert. Legg merke til den spesielle girhendelen, som en flyspak.Foto: AIWAYS
U6 blir kjøretøy nummer to fra merket som produseres på en produktplattform de har kalt MAS (More Adaptable Structure), med en variabel struktur som tilpasses biltypen.
I forhold til U5 skal U6 ifølge produsenten i større grad appellere til yngre og teknologi-interesserte kjøpere.
Og tekniske spesifikasjoner?
Dem har vi ikke fått noen av i denne omgang. Det er kun designen som offentliggjøres på dette tidspunkt. Men det ville ikke forbause oss om vi fant igjen drivlinjen fra U5, med en batteripakke på 63 kW og en rekkevidde (WLTP) på rett i overkant av 40 mil.
Bilen skal komme i salg i Kina og i Europa senere i år, skriver Aiways i en pressemelding, uten å presisere tidspunktet nærmere. Aiways er ikke klare i Norge ennå, men selges i stadig flere land - deriblant i Danmark.