2015 Porsche 911 Targa 4
ALDRI «FLATE» IGJEN? Bildet viser en Porsche 911 Targa 4 fra 2015.

Patentsøknad: 

Slik vil Porsche hjelpe samlere og sommer­bilister

Porsche utforsker en løsning på problemet med at dekk kan ta skade av lang tids stillstand.

Publisert

Et velkjent tema for mange veteran- og sportsbileiere: Dekkene kan bli litt mindre runde i løpet av vinterlagringen, på grunn av langvarig trykk mot ett punkt. Derfor står mange entusiastkjøretøy på bukker mens det snør ute, eventuelt sørger eieren for litt rotasjon i ny og ne.

Ifølge en patentsøknad er Porsche innstilt på å la bilene løse dette problemet ganske av seg selv i fremtiden. 

Tanken er bruke bilenes luftfjæring til å løfte ett og ett hjul akkurat så mye at det blir mulig å rotere bittelitt. Og litt er jo i dette tilfellet nok

ETT HJUL OPP: Bilde fra patentsøknaden.

Søknaden ble oppdaget av Carbuzz, som trekker en åpenbar linje bakover – til Citroën. Mange vil kjenne til historien om da en DS skal ha bidratt til å bringe Frankrikes daværende president Charles de Gaulle til sikkerhet under et attentat i 1962. Bilen kunne nemlig manøvreres tross punktering. 

Siden dette var mulig ved hjelp av et patent fra femtitallet, er det mulig å begripe hvordan moderne luftfjæring antakelig vil kunne utføre nevnte rotasjon trygt, med riktig programvarestyring. 

Ifølge søknaden ser altså Porsche for seg at rotasjonene skjer automatisk, etter tidsintervaller bestemt via sensorkontroll av trykk og temperatur. Produsenten forsikrer at løsningen skal fungere for både elbiler og biler med forbrenningsmotor.

Les mer om Porsche:

Powered by Labrador CMS