MANGE TILBUD: En rekke av dagens nybiler selges med kampanjerenter.

Rentekrig:

Disse bil­modellene har lavest rente nå

Kampen om bilkundene er knallhard, og mange bilimportører frister med rentekampanjer, både på lån og leasing. Dette er merkene med de laveste rentene.

Publisert Sist oppdatert

Bilbransje24 har gått gjennom de mange rentekampanjene som de ulike bilmerkene i Norge byr på i disse dager.

Publikasjonen har tatt for seg de 20 bilmerkene med flest nybilregistreringer i år, noe som tilsier at gjennomgangen dekker så å si alt av nye bilmodeller som selges.

Gjennomgangen viser at 15 av de 20 største bilmerkene har en eller annen  kampanjerente, på lånefinansiering eller leasing, eller begge deler.

Her noen av merkene med rentekampanjer:

Ford

Hos Ford er det kampanjer på leasing. 0,24 prosent fastrente i tre år på Mustang Mach-E GT-modellen. LR AWD tilbys med 2,99 prosent fastrente.

Explorer og Capri tilbys med 0,94 prosent fastrente i tre år på leasing, mens Puma Electric og F-150 Lightning har 1,99 prosent fastrente.

Lexus

Lexus gjør som Tesla og Polestar og byr på nullrente. Den gjelder leasing av UX300e i utstyrsnivået «Edition35». Her er det null i innskudd og fast nullrente i tre år.

Mazda

MX-30 er snart sluttsolgt, men tilbys enn så lenge med en flytende kampanjerente på 0,99 prosent.

SNART SLUTT: Mazda MX-30 er på vei ut av markedet, men bilene som er igjen har en betydelig renterabatt.

MG

MG har 0,99 prosent flytende kampanjerente på MG4, 2,99 prosent på ZS og 3,99 prosent på den nye ladbare hybriden HS. 

I alle tilbud er kampanjerenten flytende.

Nylig lanserte MG S5 EV fås med det MG kaller «early bird»-kampanje, hvor kampanjerente er ett av virkemidlene. Her har riktignok ikke Bilbransje24 funnet noe rentenivå på importørens nettsider eller i konfiguratoren.

Mini

Mini tilbyr fastrente på 0,99 prosent ved privatleie for modellene Cooper, Aceman og Countryman.

Nissan

Nissan har 0,99 prosent kampanjerente på 2WD-versjonen av Ariya, og 1,99 prosent på øvrige varianter, begge med fastrente i tre år.

Det beste rentetilbudet krever at kunden stiller med minst 10 prosent i egenkapital, uten dette øker renta med 0,5 prosentpoeng.

Polestar

Polestar satt for et par dager i gang med en nullrentekampanje. Den gjelder på lånefinansiering av lagerbiler av modellene Polestar 3 og 4.

Polestar 2 tilbys med 3,99 prosent rente.

Produsenten har også leasingkampanjer, men opplyser ikke om rentenivå på disse.

ELRQQ: Skoda tilbyr den helt nye Elroq med et rentetilbud, men den er langt fra den laveste på markedet nå.

Tesla

Tesla kom for et par uker siden med nullrente på Model Y Long Range med firehjulsdrift, her er det snakk om lånefinansiering.

Model 3 LR AWD og Model 3 Performance har tilsvarende kampanje med 0,99 prosent rente.

Toyota utmerker seg med lav leasingrente i øyeblikket. Det kinesiske merket Xpeng har ikke rentekampanjer, kun kampanjepriser på G6 og G9. 

Byd, Hyundai, Peugeot, Skoda og Mercedes-Benz har alle kampanjer med noe dårligere rente enn merkene som er beskrevet ovenfor, les mer om disse hos Bilbransje24