HELLER SYKKEL: Simen Agdestein velger sykkelen når han kan. Litt snø betyr ingen ting for det valget.Foto: PRIVAT
10-punktsjekken med Simen Agdestein:
Stormesteren måtte kvitte seg med rumpeplageren
Sjakk-esset og Mesternes mester-deltaker Simen Agdestein mistenker at han betaler litt mye i forsikring for sin e-Golf, som han kjøpte spontant fordi rumpa hans ikke fant seg til rette i førersetet til forgjengeren Nissan Leaf.
Motor spør norske bileiere om hvordan de (eventuelt) klarer å holde nede bilutgiftene. Dyrekjøpte erfaringer og gode råd kommer på Motor.no hver uke. Denne gangen: Sjakkmester og eks-fotballspiller Simen Agdestein.
Hvor mye koster bilholdet deg i måneden – og hvordan ser regnestykket ut?
– Jeg har en Volkswagen e-Golf. Den koster nesten ingenting, innbiller jeg meg. 500 kroner i måneden maks, utover årlig forsikring. Jeg har ikke et veldig bevisst forhold til hva bilen koster, men dette minner meg på at jeg bør undersøke prisen på forsikringen. Nå ser jeg at den er på 15.000 i året. Er det mye? Bompasseringer utgjør ikke et høyt beløp, i og med at det er en elbil.
Simen Agdestein (57)
Først og fremst kjent som en ypperlig sjakkspiller. Norgesmester første gang som 15-åring i 1982, utnevnt til stormester tre år senere i 1985. Var også god som fotballspiller, for klubblaget Lyn og for aldersbestemte landslag og A-landslaget (åtte kamper). Den karrieren måtte han på grunn av kneskade avslutte tidlig.
Har i 26 år vært sjakktrener ved Norges Toppidrettsgymnas (NTG) i Bærum, hvor han i sin tid hadde Magnus Carlsen som elev. Underviser samtidig i historie og religion. Utdannet statsviter. Bor på Hovseter i Oslo. Tre voksne barn, henholdsvis 22, 25 og 28 år gamle.
Var med i årets utgave av NRKs «Mesternes Mester», men ble slått ut i den innledende episoden.
Bilen ble kjøpt som bruktbil i 2018. Da hadde den gått 30.000 kilometer, nå tipper jeg den har gått 60.000 til 70.000 kilometer. Jeg bruker den oftest til hytta ved Storsand i Hurum, som tar en time, og hytta i Tinn, som det tar tre timer å kjøre til. Litt kortere om sommeren via Numedalen og Veggli, om vinteren kjører jeg via Austbygda og Tinnsjøen. Og så bruker jeg den når jeg skal på skiturer i Sørkedalen. Jeg er med i to kor (bass) og kjører til øvingene på Høvik og Tøyen.
Jeg bruker ikke bil i hverdagen. Jeg liker ikke å kjøre og gjør det aldri i sentrum av Oslo. Jeg kan ikke fordra kork, og vil heller ikke være en som bidrar til å lage køer. Jeg bruker elsykkelen min nesten over alt. Til jobben tar jeg også T-banen og bruker bena. Det tar kortere tid, sammenlignet med å kjøre.
Men jeg må ha bil, og den er også til for mine tre barn som kommer på besøk. Den er til bruk for «besøkende», selv om jeg står for brorparten av bruken.
KJØRER ELEKTRISK: Simen Agdestein ratter en VW e-Golf.Foto: PRIVAT
Hvordan påvirket kostnadene hvilke bilvalg du faktisk har gjort? Hva er det smarteste du har gjort for å få kostnadene ned? Hvilket råd deler du gjerne om smart bilhold?
– Jeg byttet til den jeg har nå, fordi min forrige bil, en Nissan Leaf 2015-modell som jeg kjøpte ny, ikke passet min kropp. Jeg satt ikke godt i den. Jeg fikk veldig vondt i rumpa. Det var tilfeldig at jeg satte meg inn i en Golf. Det var den bilen forhandleren i Asker hadde inne akkurat da. Jeg satt godt i den, og byttet skjedde spontant. Kostnadene påvirket altså ikke mitt siste bilvalg.
Mitt viktigste råd er å kjøre lite. Å sykle er sunnere og mer miljøvennlig. Ryggen min er ikke særlig glad i bilkjøring, men e-Golfen passer meg ganske godt. Sykling er skånsomt for rygg og (stivt) kne, som jeg slet med under innspillingen av Mesternes mester. Nå er det ganske bra igjen.
Hvordan gjør du vedlikehold? Polering? Håndvask eller vaskehall? Hvor ofte? Rustbehandling?
– Jeg er overhodet ikke opptatt av det. Det hender jeg kjører den inn i en vaskemaskin. Det kan fint være så sjelden som en gang i halvåret.
Annonse
Dekkhotell
Hva gjør du med dekk, skift og oppbevaring? Hvor ofte bytter du – og hva slags dekk kjøper du?
– Jeg oppbevarer hjulene hos Røa dekkhotell. Det er jeg veldig fornøyd med. Prisen er 2000 for hvert skifte. Det vil si 4000 kroner i året. Det hender det oppstår feil ved dem. Da sier jeg ja takk til det «de» anbefaler meg å gjøre. Men jeg har ikke kjøpt nye dekk særlig ofte. Det har vel hendt én gang de siste seks årene.
Hvordan sjekker du historikken på bilen når du kjøper bruktbil? Og hvor lang levetid må bilen din ha?
– Jeg sjekket egentlig bare setene da jeg kjøpte e-Golfen som bruktbil. Den gangen bodde jeg i Asker, og brukte bil mye mer enn jeg har gjort etter at jeg flyttet til Oslo. Jeg håper jeg kan ha bilen så lenge som mulig. Jeg trenger ingen oppgradering. Men kravene til bruk av den øker. Jeg må lade oftere, blant annet. Nå på vinteren antar jeg den går 20 til 25 mil etter å ha blitt fulladet.
I en periode leaset jeg bil fra en helt vanlig bilbutikk i Asker. Blant annet en Honda. Den var jeg fornøyd med. Samt et bilmerke som begynner på C, jeg husker ikke resten. Leasing var ikke veldig dyrt, og så fikk du en ny bil igjen etter tre år.
Det hendte at det ble en del slitasje, jeg behandler kanskje bilene litt uvørent, og da betalte jeg for det. Jeg kjøpte meg ut av det.
Kjæreste med Kona
Hvor parkerer du bilen din? Inne – eller ute hele året? Bruker du trekk hvis den står ute?
– Den står som regel i et parkeringshus, som er en del av Obos-anlegget jeg bor i. Det er en kaldgarasje. Plassen er inkludert i husleien, med en el-ladeavtale som kommer med pristillegg. Men den siste tiden har parkeringshuset vært under rehabilitering. Dermed har bilen stått parkert utendørs.
Er det én, eller flere, bruks- og nytteegenskaper bilen din MÅ ha (à la oppvarmet ratt, tilhengerfeste ... musikkanlegg; hva lytter/lyttet du til i bilen (radio, NRK 2, musikk, podkast?) hvis pengene ikke var en begrensning?
– Jeg skulle gjerne hatt tilhengerfeste. Men jeg har en kjæreste som har en Hyundai Kona med tilhengerfeste, så da går det bra. Det er greit å ha når du pusser opp, flytter og skal transportere møbler, og skal frakte planker og bord.
Jeg pleier å lytte til podkaster når jeg kjører, til noe som er interessant. NRKs «Drivkraft». Det er ofte det. Ikke sjakk. Det er jeg kjempelei av.
Annonse
Ikke gul, tall
Hvilken farge har bilen din? Hvilke er godtatt? Og hvilken farge kan bilen din aldri ha?
– Den er hvit. Jeg synes ikke hvit er spesielt lekkert. Jeg hadde mørk rød før. Den fargen var jeg fornøyd med. Nissan Leaf-en var gusjegrønn. Det er ikke en veldig pen farge. Knall gul, synes jeg heller ikke noe særlig om.
Hva er den dårligste bilinvesteringen du har gjort – og hvorfor ble den så gal?
– Nissan Leaf-en. Jeg kjørte en minibuss en stund. Den var lite komfortabel. Men det var ikke min private bil. Den tilhørte NTG (Norges toppidrettsgymnas) og var en firmabil.
Hvilke av dine bildrømmer stanses av lommeboka? Og hva slags bil hadde du valgt nå om pengene ikke var en begrensning?
– Jeg har ingen bildrømmer. Det har jeg aldri hatt. Jeg drømmer ikke om Porsche eller noe som helst. For meg er bilen et transportmiddel fra A til B. Det har aldri hendt at jeg har sett en spesiell bil og utbrutt «wow!».