MOTVILJE: Bildet viser en demonstrasjon mot Tesla i London i mars.
Foto: STEVE EASON, FLICKR
April-tall:
Voldsom tilbakegang for Tesla i Europa
Tesla-salget i Europa i april er langt lavere enn i samme periode i fjor.
I Sverige solgte Tesla 203 biler i april, det er en nedgang på 81 prosent fra april i foregående år.
Endringen i Sverige siden årsskiftet, frem til dags dato, er på over 60 prosent i negativ retning. Det skriver Reuters.
Store fall i store markeder
Slik er Teslas apriltall i noen andre europeiske land:
● Nederland – ned 73,2 prosent.
● Danmark – ned 67,2 prosent.
● Storbritannia – ned 62 prosent.
● Frankrike – ned 59,4 prosent.
Tirsdag kom også Tyskland-tallene, og dermed er brorparten av de største, europeiske elbilmarkedene dekket – her gikk Tesla tilbake med 45,9 prosent.
Tung start, tyngre fortsettelse
Det finnes ennå ikke en totaloversikt for hele Europa i april, men kvartalstallene (1. januar til 31. mars) viste en Tesla-nedgang på 37,2 prosent, i en periode da elbilsalget som sådan økte med 28 prosent.
Siden Teslas apriltall i de største markedene er vesentlig styggere, er det grunn til å tro at et salg som har duppet i hele år, nå dupper enda kraftigere.
Små tall, store svingninger
Tre faktorer, som peker i litt forskjellige retninger, er verdt å merke seg:
● Reaksjonene mot Tesla og toppsjefen Elon Musk har vært krasse og tallrike i Europa, se for eksempel bildet øverst i artikkelen. Bakgrunnen er Musks uttalelser og handlinger som medlem av USAs administrasjon.
● Andre produsenters tall viser hvor store prosentmessige svingninger som kan oppstå når antallet biler tross alt er ganske lavt.
Volkswagen solgte for eksempel 2314 elbiler i Storbritannia i april, BYD stoppet på 1419 eksemplarer. Dette gir vekst på henholdsvis 194 og 311 prosent, sammenliknet med april i fjor.
● Den oppgraderte versjonen av Teslas storselger Model Y blir ikke lansert i Storbritannia før i juni, kanskje har Tesla prioritert å lage venstrerattede biler først. Ergo kan det fortsatt være en del potensielle kjøpere som sitter på gjerdet.
Men i flere av de andre markedene har modellen kommet for lengst, gjerne med tilsvarende kampanjerente som i Norge.