ER DETTE BILEN? Bildet skal vise den strippede versjonen av Tesla Model Y.

Se på frontlysene:

Dette bildet skal vise den nye, billige Teslaen

En fandrevet X-konto hevder at Tesla publiserte bildet ved et uhell.

Publisert

X-kontoen The Tesla Newswire  publiserer nyheter, rykter, tips og øvrig informasjon – større og mindre funn gjort av merkets «tilhengere».

Bildet du ser ovenfor, skal være et bilde Tesla selv publiserte i sine offisielle kanaler. 

I så fall åpenbart en feil, det skal ha blitt fjernet nesten umiddelbart. Men den nevnte tilhengerskaren rakk å få det med seg.

Er informasjonen korrekt, korresponderer den ganske godt med tidligere opplysninger, se saken i bunnen av denne artikkelen. 

Det mest oppsiktsvekkende er kanskje frontlysene. 

Ingen «light bar» (les mer om fenomenet her), og dermed nærmest en slags kombinasjon av Model Y før og etter oppgraderingen: Det samme, smale uttrykket som i de nyeste variantene, men som to mer ordinære lysmoduler, en på hver side. 

Det er verdt å notere hva Tesla ikke sparer på, hvis informasjonen er korrekt. Som i den nylig annonserte oppgraderingen av Model 3 skal det nemlig være funnet plass til kamera i bilens frontparti.

Vi merker oss også dette: Prisen er da ikke lav?

Her er X-innlegget, under der igjen finner du saken om forrige rykte-runde:

Powered by Labrador CMS