BOKSTAVER: Volkswagen ID.3 Neo viser at Volkswagen er på vei tilbake med navn, ikke bare sifre, på elbilene.

Volkswagen:

Oppgraderer ID.3 og gir modellen nytt navn

I forbindelse med en større oppgradering av ID-modellene blir ID.3 til noe mer.

Publisert

Volkswagen ID.3 kom på markedet i 2020 og får nå en større oppgradering. 

Oppgraderingene er i all hovedsak digitale, og utfra illustrasjonene er det også gjort kosmetiske forandringer på fronten.

I tillegg får modellen et nytt navn, ID.3 Neo. 

Nytt infotainmentsystem

Alle ID-modellene får fra nå av den nyeste programvaregenerasjonen med et nytt infotainmentsystem. En app-butikk er integrert, denne gjør det mulig å aktivere eller utvide funksjoner og tjenester digitalt og kjøretøyspesifikt. Funksjonaliteten skal være lik den man kjenner fra en smart-telefon.

FRONTEN: Illustrasjonen av den kommende ID:3 Neo tyder på en redesign av fronten til ID.3.

ID.3 Neo får mulighet for digital nøkkel som tilleggsutstyr, det gir tilgang til kjøretøyet med mobilen.

De fysiske knappene gjør også et comeback. Knappene er plassert på rattet.

Med den nye programvaregenerasjonen introduseres dessuten «vehicle-to-load»-funksjonen i ID.-modellene, som gjør at man kan drive andre elektriske enheter direkte fra bilbatteriet.

Midten av april

– Den nye programvaregenerasjonen gir ID.-modellene mer ytelse og en enda bedre kundeopplevelse. De nye elektriske modellene fra Volkswagen i segmentene for små og kompakte kjøretøy – ID. Polo, ID. Polo GTI, ID. Cross – vil også snart bli lansert på markedet med disse nye innovasjonene, sier  Kai Grünitz, medlem av Volkswagens styre med ansvar for teknisk utvikling, i pressemeldingen.

ID.4, ID.5 og ID.7 kan nå bestilles med den nyeste programvare­generasjonen, mens ID.3 Neo har verdenspremiere i midten av april.

PS: Siden introduksjonen av ID.3 høsten 2020 er det levert 26.052 eksemplarer i Norge. Det gjør modellen til den femte mest populære i perioden, viser tall fra Opplysningsrådet for veitrafikken.

Powered by Labrador CMS