MARKERING: Skoda markerer at Elroq passerer 100.000 eksemplarer.

Første milepæl:

Elroq runder 100.000

Elroq kom på markedet i år, og Skoda er godt fornøyd med salgstempoet.

Publisert

Skoda startet produksjonen av Elroq tidlig i 2025 og nå kan selskapet melde at de har rundet 100.000 eksemplarer.

Bilene bygges ved Skodas fabrikk i Mladá Boleslav i Tsjekkia, på samme linje som Enyaq og Octavia.

– Helt fra starten av har vi utnyttet fleksibiliteten til å bygge batterielektriske og forbrenningsmotorkjøretøy på samme linje. Resultatet er tydelig: Den enorme responsen fra kundene fremhever den utmerkede produksjonskvaliteten til biler «laget i Mladá Boleslav», sier Andreas Dick, styremedlem for produksjon og logistikk i Skoda Auto, i en pressemelding.

Etter tre kvartaler av 2025 var Elroq den nest mest solgte elbilen i Europa, og var aller mest solgt i april, juli og oktober.

I Tsjekkia, Danmark og Slovakia er det den aller mest populære elbilmodellen så langt i år.

I Norge er det levert 2541 nye Elroq i 2025, ifølge tall fra Opplysningrådet for veitrafikken. Det plasserer modellen på 14. plass. Et godt stykke bak storebror Enyaq med 4010 biler og en åttendeplass på modellstatistikken.

Powered by Labrador CMS