
Ny SINTEF-undersøkelse:
Forskere frykter for flere ulykker med ny veistandard
Regjeringen har godkjent bygging av motorveier med smalere veiskulder enn tidligere. Nå konkluderer en ny SINTEF-rapport med at det ikke finnes tiltak som vil hindre økning i antall ulykker på slike veier.
Standarden som brukes i norsk veibygging er definert i Håndbok N100 Veg- og gateutforming. For motorveier med en såkalt årsdøgntrafikk (ÅDT) på mellom 6000 og 12000 kjøretøy skal bredden på veiskulderen være 2 meter, men den kan reduseres til inntil 1,5 meter – «dersom det benyttes avbøtende tiltak som sikrer at ulykkesfrekvens og skadekostnad ikke øker».
ÅDT beregnes ut fra tellinger av antall kjøretøy som passerer et punkt på en vegstrekning gjennom året, dividert på årets dager.
Les flere samferdselsnyheter på Motor:
-
Statsråd i sin første spørretime:
– Har du abdisert som samferdselsminister?
-
Nye Veier vil ha HELT ny vei:
Skroter nybygd motorvei med ny plan for E16
-
Budsjettenighet med SV:
– Blir ikke dyrere å kjøre bil
-
Nye tall fra SSB:
Det er blitt dyrere å ta buss, fly og tog
-
Presset om priser:
– Jeg er bevisst når jeg fyller tanken
-
SVs alternative budsjett:
Vil kutte motorveiprosjekter med 3,3 milliarder
-
«Svært overrasket»:
NAF frykter kollektivkutt
-
Statsbudsjettet:
Regjeringen vil bruke mer på hurtigladere til elbiler
-
Statsbudsjettet:
Bilistene får CO2-rabatt, men pumpeprisen skal opp
-
– Løftebrudd, sier Listhaug:
Mener Ap tok innersvingen på Sp om økte bilavgifter
Stor trafikkfare
På motorveier med fartsgrense på 110 km/t har det inntil nylig vært standard med en veiskulder på 2 meter, men samferdselsminister Knut Arild Hareide har åpnet for at den kan reduseres til 1,5.
Det uroer SINTEF-forskerne, for på veier med så smal skulder vil ikke biler kunne stanse utenfor veibanen.
– Jo flere biler som kjører på veien, jo større er sannsynligheten for at noen får problemer og må stanse i veiskulderen. Disse parkerte bilene utgjør en stor trafikkfare, sier Trond Foss i et intervju med gemini.no, SINTEFs nettsted for forskningsnyheter.
Kan redusere
Forskerne mener likevel at en reduksjon i fartsgrense fra 110 til 100 km/t vil redusere antall ulykker.
Det finnes ikke mange undersøkelser om forholdet mellom antall ulykker og bredden på veiskulderen på firefeltsveier, men en svensk undersøkelse fra 2015 er krystallklar på effekten av redusert fartsgrense på veier med veiskulder på 1,5 meter:
Reduksjon av fartsgrense fra 110 til 100 km/t på firefelt- eller trefelts motorvei med midtdeler, ga en reduksjon i antall drepte og hardt skadde på 38 og 60 prosent (hhv. motorvei og landsvei/fylkesvei).
Har du fått med deg disse sakene?
-
Anne-Karin fikk sjokk:
Reparasjon økte km-standen til 400.000
-
Knusende kritikk etter dødsulykke:
– Økonomi ble prioritert framfor trafikksikkerhet
-
Ladeanlegg i parkeringsbygg:
Seksjonseiere kan ikke nekte lading
-
Se før- og etter-bilder:
Fikk ikke vite at motorsykkelen hadde sett slik ut
-
Se slitasjen:
Tesla-dekkene tålte bare to sesonger
-
Se bildene:
Slik renner vannet inn i bilen
-
Vant kamp om bruktbil:
Arnt Villy kjøpte bil – men selgeren fortsatte å bruke den selv
-
180 VW fra privat samling til salgs:
Denne Bobla kan bli din for rundt 3,5 millioner
-
Misligholdt leasingavtalen:
Må betale 352.000 kroner til Møller etter leasing-strid
-
Ny måling:
En av åtte vil bytte parti på grunn av drivstoffprisene