FORBLIR SÅNN: Volvo har ingen planer om å tilby en annen takprofil på EX60.

Volvo EX60:

Kommer ikke i coupé-versjon

Flere bilprodusenter lager SUV-er som er tilgjengelig med coupé-profil på taket, også Volvo med EC40. Den varianten er ikke planlagt for EX60.

Publisert Sist oppdatert

Mange av bilprodusentene lager en versjon av sine SUV-er med en slags coupéform på takprofilen, for eksempel Audi Q6 Sportback. BMW planlegger en slik versjon av iX3 og gjør det i dag med iX2 – som Volvo selv gjør med EC40.

Det kommer ikke til å skje med Volvos neste modell, EX60.

Akhil Krishnan, eier av produktlinjen for 60-serien hos Volvo, sier til Auto Express at muligheten er der, men at «det ikke er i planen ennå».

I stedet satser de på den allerede annonserte Cross Country-varianten for dem som ønsker noe mer enn en standard EX60.

EX60 Cross Country vil trolig koste rundt 30.000 kroner mer enn standardutgaven. Utgaven har offroad-inspirert styling, med beskyttelsesplater foran og bak. Det er også luftfjæring, som kan heve eller senke bilen med 20 millimeter.

Powered by Labrador CMS